Dr. Obengül EJDER

Aile Danışma ve Eğitim Merkezimiz , 2007 yılı Eylül ayında bireylerin, ailelerin, çiftlerin ve organizasyonların verimli, başarılı ve daha mutlu bir yaşam için hedeflediği değişim süreçlerine bilimsel temelli, hızlı ve uygulanabilir çözümler sunmak amacıyla faaliyete geçmiştir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

2009 yılında T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlanarak Türkiye’nin ve bölgenin ilk Özel Aile Danışma Merkezi unvanını almıştır. 21.06.2011 tarihinde Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) TS13082 ve TS 13078 hizmet Yeterlilik Belgesini alarak ve  12.11.2012 tarihinde de Türk Patent Enstitüsü tarafından Marka Tescili yaptırarak hizmet kalitesini her geçen gün arttırmaktadır.

Kurulduğumuz ilk günden itibaren gizlilik temel ilkemiz olup, insan odaklılık, profesyonellik, bilimsellik, özgünlük, esneklik ve etik ilkelere duyarlılık vazgeçemeyeceğimiz değerlerimizdir.

Dr. Obengül  Ejder

Tıp Doktoru / Aile ve Evlilik Terapisti / Psikoterapist / Yazar

1997 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Obengül Ejder, hekimlik mesleğine Adana Seyhan Belediyesi’nde Kurum Hekimi olarak başlamış, Sağlık Müdürü olarak görevini sürdürmüştür.

2001 yılında Aile ve Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Bütüncül Psikoterapi, Çocuklarla Oyun Terapisi, Transaksiyonel Analiz, Madde Bağımlılığı, NLP, EFT, Hipnoz, PsikoOnkoloji gibi Psikoterapi eğitimleri almaya başlamış, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde ve Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlayarak Klinik Psikoloji Bilim Uzmanı ünvanı almıştır. Eğitimin bir ömür boyu sürdüğü inancıyla Psikoterapi alanında okumaya, araştırmaya, yazmaya devam etmektedir.

2007 yılında T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Türkiye’nin ilk Özel Aile Danışma Merkezi’ni kurarak yeni bir oluşumu gerçekleştirmiş, merkezinde Klinik Psikolog, Pedagog ve Psikolojik Danışmanlardan oluşan ekibiyle birlikte Aile ve Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Bireysel Psikoterapi ve Bağımlılık Psikoterapisi hizmetleri ve eğitimleri vermektedir.

Türkiye’de ilk defa Bütüncül Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Bütüncül Oyun Terapisi eğitimlerinin açılmasına öncülük eden ve 3 dönem düzenleyen Psikoterapist Dr. Obengül Ejder, 25 yıllık deneyiminin ardından AYA PSİKOAKADEMİ’yi kurarak Eğitim Koordinatörlüğü’nü ve Eğitmenliğini yapmaktadır. Ayrıca Endüstriyel Psikoloji çerçevesinde “İŞ’TE PSİKOLOG” hizmeti ile pek çok kurum ve özel kuruluşa da danışmanlık yapmakta, CGS Center Danışma Kurulu Üyesi ve Akdeniz Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Anadolu Sağlık Merkezi Jhon Hopkins Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’nü bitirmiş, 2009 -2013 yılları arasında Acıbadem Adana Hastanesi’nde Aile ve Evlilik Terapisti görevinin yanı sıra Pazarlama ve Kurumsal İletişim departmanında sorumlu müdür olarak çalışmıştır.

2013 yılında başladığı Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış, lisans ve yüksek lisans programlarında Bağımlılık Psikolojisi, Stres Yönetimi, Psikolojiye Giriş derslerini vermiştir.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nin (CİSED) 2007-2020 yılları arasında Çukurova Şube başkanlığını yapmış olup, CİSED Akademi’de “Bütüncül Çocuk ve Ergen Psikoterapisi”, “Bütünücül Oyun Terapisi” Eğitimleri’nin koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini yapmış, “Gelişim Psikolojisi, Bağımlılık Psikolojisi, Cinsel Terapi, Psikoanaltik Terapi, Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Sistemik Aile Terapisi” eğitimleri vermiştir.

Çalışma hayatı boyunca ücretsiz verdiği anne-babaları bilgilendirici seminerler düzenlemesi, bir çok kurum ve kuruluşla sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmesi, Hürriyet Gazetesinde yazdığı köşe yazıları ve pek çok yerel, ulusal radyo-televizyon kanallarında programlar yapması, ona, JCI (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En Başarılı On Genci” yarışmasında birincilik getirmiş ve Dünya Birinciliği için Japonya’nın Osaka Kenti’nde ülkesini temsil etmiştir.

Çocukların Psikolojik ve Cinsel Gelişim Problemlerini ve Çözüm Yollarını konu alan “ Anne Büyüyorum Bana Yardım Et” isimli kitabı Nisan 2016 yılında Akademisyen Yayınevi tarafından yayınlanmıştır.
Halen Adana’da AYA Psikoakademi ve İstanbul Nişantaşı ofisinde psikoterapi seanslarına devam etmektedir.

Birçok dernekte de aktif olarak çalışan Dr. Ejder evli ve bir kız çocuk annesidir.

Call Now ButtonHEMEN ARA!